ALAPSZABÁLY

„CAMPUS” ALAPÍTVÁNY a Turizmusért és a Felsőoktatási Továbbképzésért Alapszabály

Alulírott alapító a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény és az egyesülési jogról, a közhasznú jogállásról, valamint a civil szervezetek működéséről és támogatásáról szóló 2011. évi CLXXV. törvény alapján működő alapítvány létrehozását határozta el.

  1. Az alapítvány neve/rövidített neve

Az alapítvány neve:

„CAMPUS” ALAPÍTVÁNY

A TURIZMUSÉRT ÉS FELSŐOKTATÁSI TOVÁBBKÉPZÉSÉRT

2. §AZ ALAPÍTVÁNY CÉLJA ÉS FELADATAI

Az Alapítvány célja hogy a továbbképzési kezdeményezések megjelentetését elérhetővé tegye az egyének számára, különösen a felsőoktatásban, ahol fokozottan szükség van a tudományos ismeretek gyakorlati terjesztésére, vezetői képzésre, az üzleti és a társadalmi cselekvés módozatainak megismertetésére.Az európai támogatásoknak köszönhetően olyan gyakorlati képzéseket kíván szervezni az alapítvány – a felsőoktatás valamennyi szintjén, diploma megszerzése előtt és után – melyek nagyrészt ingyenesen biztosítják az érdeklődők – így különösen a munkában még elhelyezkedni nem tudók (korhatártól függetlenül) – számára, hogy elsajátítsák azokat a plusz kvalitásokat, amelyek előrelendítik őket a munkaerőpiacon. A képzések által szakmai előrehaladást érhetnek el, melyek segítik őket az adott szakma új kihívásaival való lépéstartásban.

A fenti célok megvalósítása érdekében az alapítvány teljes körű szervezést vállal a következőkért:

– oktatás és felsőoktatási intézmények létrehozása és szervezése

– folyamatos oktatási, szakmai továbbképzés megszervezése

– szemináriumok, workshopok, iskolák, egyetemi képzések (Mester kurzusok) szervezése, segítése, szervezési hely biztosítása, folyamatos szakmai továbbképzések elérhetővé tétele

– közvetlen kapcsolat ápolása egyetemekkel, magán- és közintézményekkel, mind magyarokkal és külföldiekkel, annak érdekében, hogy újabb továbbképzések, kurzusok szerveződjenek, mester képzések induljanak;

–  diplomát követő szakmai továbbképzések finanszírozásának elősegítése, a turizmus, vendéglátás,  food &beverage, wine, étkeztetés területén, mind köz és mind a magánszférában, annak érdekében hogy segítsék az egyénnek a minél jobb munkaerőpiaci elhelyezkedését.

– továbbfejleszteni – üzleti terveken keresztül is- a fenti képzések különböző szolgáltatásokban gazdag megszervezését, segíteni az infrastuktúrális megvalósítását.

Az Alapitvány a fentiek segítésére megszervezi a kurzusok megtartásának helyét, segíti a professzorok, docensek, valamint a tanulók szállásának megszervezését, étkeztetését, lehetővé teszi nekik a könyvtár látogatást és egéb gyakorlati kérdések teljes koordinálásában vesz részt.

Az alapítvány, elsősorban, az alábbi ajánlásokat követi:

– szervezési szempontból (gazdasági egyensúly, szervezési ismeretek) és végrehajtási szempontból (minél nagyobb hatékonyságot, flexibilitást biztositva) folyamatos jelenlétet biztosít a post-diplomás és mester képzéseknek, a  turizmus, vendéglátás,  food & beverage, wine, étkeztetés területén, mind o köz- és mind a mogánszférában; személyiség fejlődés, leadership, amelyen keresztül biztosítják az egyének munkaerőpiacon való érvényesülését;

– olasz és magyar termékek megismertetése és védelme, folyamatos kommunikáció a két ország között;

– szálláshely biztosítására alkalmas ingatlanok felkutatása, a professzoroknak és diákoknak

– innováció kutatás elősegitése

– közegészségügy, orvoslás, medicina területét is magába foglalva

– művészet, műemlékvédelem

– élelmiszer biztonság és minőségi mezőgazdálkodás

– saját továbbképzési intézmény felállítása

– folyamatos párbeszéd és konzultáció biztosítása szakmai szervezetek, cégek, egyének számára, annak érdekében, hogy a legelőnyösebb megoldások szülessenek:

  • tutoring, workshop, nyári kurzus
  • külföldi és belföldi álláslehetőség felkutatása
  • technikai segítség biztosítása ehhez
  • szakmai gyakorlatok szerződéseinek megkötése

A fentiek megvalósításáért

kiegészítő, mellék tevékenysége

A fentiek érdekében az Alapítvány:

  1. a) részt vehet olyan társadalmi szervezetekben, melynek célja és tevékenysége összhangban áll a sajátjával; ennek érdekében ilyen szervezetekhez közvetve vagy közvetlenül csatlakozhat;
  1. b) gazdasági társaságokhoz csatlakozni, akiknek fő, illetve mellék tevékenysége összhangban áll az alapító okiratban írott célokkal;
  1. c) aláírni a céljai megvalósításához szükséges szerződéseket, egyéb megállapodásokat, azért is, hogy a határozattal meghatározott tevékenység pénzügyi támogatása megvalósulhasson: így példának, okáért – de nem kimerítő jelleggel – kölcsönszerződések aláírása rövid és hosszú lejárattal is, ingatlanok bérlése, illetve vásárlása, melyek a fenti célok kiszolgálására kellenek, egyetemekkel, konzorciumokkal, közintézményekkel, magán cégekkel megállapodások írása;
  1. d) az alapítvány vagyonát képező ingóságok, egyebek üzemeltetése, bérbeadása, é azokkal kapcsolatos teendők megszervezése;
  1. e) harmadik személyekre a tevékenység egy részének delegálása;
  1. f) az alapítótól kölcsön felvétele a tevékenység megvalósítása érdekében, a jogszabályokkal összhangban. ezek kölcsön kizárólag kamatmentes megállapodás lehet és a gazdasági mérleg passzív tételei között szerepeltethető;
  1. g) minden egyéb tevékenység végzése, mely a fenti célok megvalósításához szükséges;

 

  1. §

AZ ALAPÍTVÁNY JELLEGE

 

Az alapítvány nyitott, ahhoz bármely hazai vagy külföldi természetes és jogi személy bármikor az Alapítvány fennállása alatt tetszése szerinti vagyoni hozzájárulással csatlakozhat. A csatlakozás ténye a csatlakozót nem minősíti alapítóvá, alapítói jogokat nem gyakorolhat. A csatlakozót megilleti azonban az a jog, hogy javaslatot tegyen a kuratórium részére a vagyoni juttatásának felhasználására vonatkozóan.

Az alapítvány közvetlen politikai tevékenységet nem folytat, szervezete pártoktól független és azoknak anyagi támogatást nem nyújt.

 

  1. §

                           AZ ALAPÍTVÁNY IDŐTARTAMA

Az alapítványt határozatlan időtartamra hozta létre az alapító.

  1. §

AZ ALPÍTVÁNYI VAGYON FELHASZNÁLÁSA

 

Az alapítvány mindenkori vagyona kizárólag a jelen alapító okiratban megjelölt célok megvalósítására használható fel. Az alapítói vagyonnal a kuratórium gazdálkodik.

Alapítványi célra az alapításkori vagyon és annak teljes hozadéka, továbbá az alapítást követően az alapítványi számlára érkező készpénzadomány teljes összege vagy a természetben nyújtott adomány fordítható.

Az alapítványi vagyon felhasználása során az egyedi kérelmek alapján a támogatásokról elfogadott pénzügyi terv és határozat alapján a kuratórium dönt.

Ha a csatlakozó támogató rendelkezett vagyoni juttatása felhasználásáról, úgy rendelkezése érvényesüléséről a kuratórium gondoskodik.

  1. § Csatlakozók

          Intézményi csatlakozók

Azon Intézmények, amely az alapítvány által előírt minimummértékben támogatják az alapítvány vagyonát, vagy működési vagyonát, un. Intézményi csatlakozókká válhatnak.

Kérésük esetén Intézményi csatlakozókká, támogatókká Közintézmények, Magánintézmények válhatnak, valamint akár olyanok is, melyknek külföldi székhelyük van.

Inzézményi csatlakozók, a képviseletüket ellátó személyek útján, Felügyelő Bizottság felállítására jogosultak.

Egyéb csatlakozók

Az alapítvány nyílt, csatlakozhatnak hozzá természetes és jogi személyek, köz és magánszférából egyaránt, akik osztoznak az Alapítvány céljaiban, és akik vállalják, hogy az alapítvány vagyonát készpénz felajánlással, vagy ingó- ingatlan vagyonnal gyarapítják, az alapítvány által meghatározott minimum mértéket elérve.

Az Alapítvány csatlakozókként ismerheti el azon személyeket – legyen szó magán vagy jogi személyekről – is, a minimum adomány mértékétől függetlenül is, akiknek csatlakozóként való elsmeréséhez az alapítványnak különleges érdeke fűződik a céljai elérése érdekében.

Csatlakozók jogai és kötelezettségei

 jogai:

  • A CAMPUS ALAPÍTVÁNY támogatói közötti feltűntetésre
  • az Alapítvány rendezvényein, nyílt oktatásain résztvenni,
  • tisztségviselővé választható.

kötelezettségei:

  • az Alapszabályt, az Alapszabály esetleges egyéb szabályzatait, határozatait betartani.
  1. §

AZ ALAPÍTVÁNY SZERVEZETE

KURATÓRIUM

Az alapító az alapítvány vagyonának kezelésére öt természetes személyből álló kuratóriumot nevez. Az alapító fenntartja a kuratórium elnökének, illetve alelnökének kijelölési jogát.

A kuratórium tagjait egyébként a kuratórium tagjai minősített többséggel jogosultak kinevezni.

  1. A kuratórium elnökét megillető képviseleti jogának terjedelme és gyakorlásának módja: általános és önálló.

Akadályoztatása esetén jogait és kötelezettségeit az alelnök látja el.

  1. A kuratóriumi tagok kijelölése határozatlan időre szól. A kuratóriumi tagokat az alapító jelöli ki, s tisztség annak elfogadásával jön létre.

A kuratóriumi tagság megszűnik:

–        a tag halálával,

–        lemondásával (posta vagy email útján),

–        a Ptk. 3:22. § (1)-(6) bekezdésében, továbbá a Ptk. 3:397. § (3), (4) bekezdésében és a Btk. 61.§ (2) bekezdésében foglalt összeférhetetlenségi és kizáró ok bekövetkeztével,

–        a Ptk. 3:398. § (2) bekezdése szerinti visszahívással

– Kuratóriumi tagok minősített többséggel való visszahívásával

  1. A kuratóriumi tisztség ellátásáért díjazás nem jár, azonban igazolt készkiadásaik, költségeik megtérítésére igényt tarthatnak.
  1. A kuratórium biztosítja az alapítványi célok folyamatos megvalósítását, ehhez megteremti a szükséges eszköz és feltételrendszert. Dönt az alapítványhoz érkezett adományok elfogadásáról, illetve, visszautasításáról.
  1. Az alapítvány munkavállalói felett a munkáltatói jogokat a kuratórium gyakorolja.
  1. A Kuratóriumot évente legalább egyszer össze kell hívni írásban, igazolható módon: pl. ajánlott vagy tértivevényes küldeményként, továbbá a tagnak az elektronikus levelezési címére történő kézbesítés azzal, hogy a kézbesítés visszaigazolásra kerüljön (elektronikus tértivevény).
  1. A kuratórium feladata ellátása során határozatait nyilvános ülés tartásával hozza meg. Az ülést a kuratórium elnöke hívja össze meghívóval. A meghívónak tartalmaznia kell az alapítvány nevét és székhelyét, továbbá a kuratóriumi ülés helyét, időpontját és a napirendi pontokat.

A meghívót a kuratóriumi tagoknak igazolt módon és olyan időben kell megküldeni, hogy a meghívó kézhezvétele és a kuratóriumi ülés időpontja között legalább 8 nap elteljen.

  1. A kuratórium akkor határozatképes, ha azon legalább három tag jelen van. Határozatát valamennyi tag jelenléte esetén egyszerű szótöbbséggel, míg három tag esetén minősített többséggel.

A határozat meghozatalakor nem szavazhat az,

  1. a) akit a határozat kötelezettség vagy felelősség alól mentesít vagy a jogi személy terhére másfajta előnyben részesít;
  2. b) akivel a határozat szerint szerződést kell kötni;
  3. c) aki ellen a határozat alapján pert kell indítani;
  4. d) akinek olyan hozzátartozója érdekelt a döntésben, aki az alapítvány alapítója;
  5. e) aki a döntésben érdekelt más szervezettel többségi befolyáson alapuló kapcsolatban áll; vagy
  6. f) aki egyébként személyesen érdekelt a döntésben.

Összeférhetetlenségi szabályok:

  1. Vezető tisztségviselő az a nagykorú személy lehet, akinek cselekvőképességét a tevékenysége ellátásához szükséges körben nem korlátozták.
  2. A vezető tisztségviselő ügyvezetési feladatait személyesen köteles ellátni.
  3. Nem lehet vezető tisztségviselő az, akit bűncselekmény elkövetése miatt jogerősen szabadságvesztés büntetésre ítéltek, amíg a büntetett előélethez fűződő hátrányos következmények alól nem mentesült.
  4. Nem lehet vezető tisztségviselő az, akit e foglalkozástól, közügyektől jogerősen eltiltottak.
  5. Az eltiltást kimondó határozatban megszabott időtartamig nem lehet vezető tisztségviselő az, akit eltiltottak a vezető tisztségviselői tevékenységtől.
  6. Az alapítvány kedvezményezettje és annak közeli hozzátartozója nem lehet a kuratórium tagja.
  7. Az alapító, illetőleg törvényes képviselője és közeli hozzátartozói nem lehetnek többségben a kuratóriumban.

EGYÉB SZERVEK

Az alapítvány munkájának megszervezésére az Alapító vagy a Kuratórium egyszerű többséggel akként dönthet, hogy egyéb szerveket – így különösen

  • Nemzeti Tanácsot,
  • Végrehajtó Tanácsot
  • Általános Igazgatót
  • Számvizsgálót
  • Felügyelő bizottságot hoz létre,

mely szervek működését részletesen külön Szervezeti és űködési Szabályzatban határoznak meg.

Az alapító okiratban nem szabályozott kérdésekre a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény, az egyesülési jogról, a közhasznú jogállásról, valamint a civil szervezetek működéséről és támogatásáról szóló 2011. évi CLXXV. törvény rendelkezéseit kell megfelelően alkalmazni.

Jelen alapító okirat magyar és olasz nyelven készült. Nyelvi egyezőség hiányában a magyar nyelvű változat az irányadó.

Felek jelen Szerződést átolvasták, tartalmát, rendelkezéseit, jogkövetkezményeit közösen értelmezték, azt a Felek megértették, és mint akaratukkal mindenben megegyezőt, jóváhagyólag aláírják.