SZAKKÉPZŐ AKADÉMIA ENO GASZTRONÓMIA ÉS SZÁLLODAI VENDÉGLÁTÁS SZAKON

A Campus Alapítvány Akadémiája beindítja a kötelező oktatásra épülő középfokú képzést azon fiatalok és felnőttek számára, akik a turisztikai ágazat enogasztronómiával és szállodai vendéglátással kapcsolatos tanfolyamaira kívánnak beiratkozni. A képzés három-öt éves, ami utána a hallgatók eldönthetik, hogy folytatják-e tanulmányaikat felsőfokú, egyetemi képzésben, vagy bekapcsolódnak a munka világába.

Minden szakképző tanfolyam három képzési szintre tagolódik (alap-, közép- és haladó szint), lehetővé téve ezzel minden hallgató számára, hogy saját tapasztalatainak és az elérni kívánt szakmai szintnek megfelelően a maga igényeihez igazítsa a tanmenetet.

A sokrétű tapasztalatokkal és kiváló felkészültséggel rendelkező szakemberekből álló tanári kar fel tudja készíteni a hallgatókat a tanterv által előírt alapvető tantárgyakból, különös tekintettel az enogasztronómiai szolgáltatásokkal és a kereskedelmi forgalmazás megszervezésével, a vendégfogadással, az étkeztetéssel, a vendéglátással kapcsolatos szakmai tárgyakra és az idegen nyelvekre, elsősorban az unióban használtakra (olasz, angol, francia, német és spanyol).

Jelenleg a képzési terület három tagozatra oszlik, melyek közül mindnek megvan a maga sajátossága. Az ,,Enogasztronómia” tagozaton a hallgatók olyan ismereteket sajátítanak el, melyek lehetővé teszik számukra, hogy részt vegyenek az enogasztronómiai termékek értékesítésében, létrehozásában, átalakításában, tartósításában és bemutatásában; hogy a helyi, nemzeti és nemzetközi hagyományokat ápolva vegyenek részt az előállításban; hogy felismerjék a nemzeti és nemzetközi szinten jelentkező új enogasztronómiai tendenciákat.

Az ,,Éttermi és kereskedelmi szolgáltatások” tagozaton felkészítenek az enogasztronómiai termékek és szolgáltatások adminisztrációjával, előállításával, kiszervezésével, elosztásával és eladásával kapcsolatos gyakorlati és vezetői feladatokra; az enogasztronómiai termékpályák változásainak értelmezésére ahhoz, hogy a piacok és az ügyfelek igényeihez lehessen igazítani az előállítást és az eladást; a helyi jellegzetes termékek érvényesítésére, együttműködve az ügyfelekkel annak érdekében, hogy az étkezés és a kóstolás igazi kulturális eseménnyé váljon.

A ,,Turisztikai vendéglátás” azon képességeket fejleszti ki, amelyek segítségével a turisztikai szállodai vendégfogadás különböző területein a szolgáltatásokat az ügyfelek szezonális és egyéb igényeinek alapján, az adott környezettől és az ott jelen lévő kiváló enogasztronómiai termékektől függően lehet kialakítani.

A CAMPUS ALAPÍTVÁNY-nak szándékában áll a gazdag magyar agrárélelmiszeripari kultúra értékesítése, hiszen termékei végtelenül változatosak, eltérő földrajzi adottságú és mikroklímájú területekről származnak és bennük kifejeződnek a történelemből táplálkozó és kulturális kölcsönhatásokban gazdag hagyományok, melyek egyedivé varázsolják a ,,magyar stílust”.